All filters
The sparkling triangular motif in the centre of these 0.09 carat diamond studs symbolizes stability and strength, making them a perfect statement piece for every empowered woman. The perfect blend of a geometric design in 18K gold and classy diamonds creates an enchanting piece that can enhance your style effortlessly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000677808 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,419 |
| Total Price | ₹48,699 |