All filters
Strong women don't have attitudes, they have standards. To flaunt your personality, choose this 0.13 carat solitaire pendant and let its charm bling with you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000270659 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.85 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹9,409(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,472 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹976 |
| Total Price | ₹33,482 |