All filters
Elevate your style with these exquisite gold diamond stud earrings, featuring a brilliant triangular cluster of radiant, brilliant-cut diamonds. Crafted for comfort and enduring beauty, their unique design adds a touch of modern elegance and is perfect for everyday elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723366 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,360 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹1,293 |
| Total Price | ₹44,373 |