All filters
Let the sweetness of these fashionable diamond studs encrusted in 18K gold inspired by ice cream cones fill your life with the softness of fashion. The twin cone motifs have 0.21 carat sparkling diamonds in their design to lift your spirit and make every moment memorable.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662394 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,208 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,421 |
| Total Price | ₹48,757 |