All filters
Make every moment in your life great by flaunting these trendy and delightful 0.08 carat diamond studs with an elongated oval pattern in 18K gold. The array of diamonds transforms the simple pattern into something stylish and rare. They will look equally appealing both day and night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659223 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,986 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹770 |
| Total Price | ₹26,410 |