All filters
Intricately crafted in radiant gold, this pendant traces Lord Ganesha’s form with refined elegance. Adorned with clusters of sparkling diamonds on the crown, ears, and trunk, it beautifully fuses spiritual symbolism with modern charm, perfect for everyday and festive styling.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000831574 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹3,875(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹518 |
| Total Price | ₹17,758 |