All filters
This treasure love patterned pendant has an exceptional meaning under it. To portraying the nature beauty and feel we have designed this rose gold diamond pendant that signify your vision. Adorn this with any outfit to flaunt your manifest personality.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000571968 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,704 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,268 |
| Total Price | ₹43,528 |