All filters
Infused with spiritual elegance, this dainty Lord Vinayaka pendant is crafted in gold and adorned with sparkling diamonds. A timeless token of faith and style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000832868 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹10,361(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,392 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹660 |
| Total Price | ₹22,643 |