All filters
A diamond-studded lotus, gracefully cradled in gold curves, makes this pendant a timeless symbol of beauty and serenity. A dainty piece that uplifts your look instantly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000853433 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,440 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹806 |
| Total Price | ₹27,672 |