All filters
Soak in the essence of sophisticated simplicity with this 0.17 carat diamond ring crafted with a simple spherical pattern in 18K gold. Leave a trail of shine and beauty wherever you go by pairing this cute diamond ring with your casual attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683766 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,658 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹1,090 |
| Total Price | ₹37,402 |