All filters
Just like a woman who leaves a trail of spark wherever she goes can never be forgotten, this shimmering diamond ring with a trail of glimmer in rhodium polish will make you the centre of attraction at every social gathering. The 0.43 carat sparkling diamond encrusted in 18K gold is the focal point of this masterpiece by Senco.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000680320 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.43 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹60,592 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹3,064 |
| Total Price | ₹1,05,188 |