All filters
The best way to predict the future is to embellish jewelry to look the great all day long without flaw and spot. The exceptionally designed geometrical flower will glorify your essentiality.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255274 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,428 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,133 |
| Total Price | ₹38,867 |