All filters
Inspired by the sensitive beauty of the 'touch-me-not' plant, these mesmerizing diamond studs by Senco have been designed to highlight the sensitive personality of women that makes them stronger. The 0.56 carat shimmering diamonds in 14K rose gold will radiate a lot of love and admiration wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667461 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.56 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹46,283 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹2,276 |
| Total Price | ₹78,123 |