All filters
This diamond pendant is artistically presented with a floral motif resting on a triangular design that is encrusted with shining diamonds. It is fashionable and just goes with the trend. Wear this stylish and unique diamond pendant along with any of your western attire and turn all eyes on you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646954 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,174 |
| Total Price | ₹40,285 |