All filters
Capturing the essence of love with a lightweight design in 18K rose gold, this 0.07 carat diamond pendant is adorned with a cute heart motif. Designed for everyday use, this pendant creates a captivating fusion of romance and style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000736720 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹685 |
| Total Price | ₹23,509 |