All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹54,724You save - ₹6,064
Adorn this diamond pendant which reminds you of the power in you and supports you to destroy negativity. A daily wear pendant that suits all your outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000552480 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | GH-VVSVS |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹26,642(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,354 |
| Making Charge | ₹1,246 |
| GST (3%) | ₹1,418 |
| Total Price | ₹48,660 |