All filters
Elevate your ensemble with this delicate diamond drop wristlet, adorned with 0.07 carats of tiny diamond drops set in warm 14K rose gold. Crafted for subtle sparkle and graceful movement, its minimalist design makes it ideal for everyday elegance or layered styling.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DWL-D000814908 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹22,449(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,880 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹1,016 |
| Total Price | ₹34,880 |