All filters
Stars are like the shine of the sky and by seeing it our lives got the light. This tiny rose gold diamond pendant is the light that comes to your life with shine, happiness, and love everywhere every time. Can be worn with any outfit any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000528000 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.66 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹5,699(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,097 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹703 |
| Total Price | ₹24,124 |