All filters
You always want your daughter to be a princess. This time let your dream turn into a reality by gifting this exquisite diamond pendant and make her feel like the luckiest and happiest child in the world.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171340 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,074 |
| Total Price | ₹36,841 |