All filters
Butterflies are deep and powerful representations of life and we have tried to capture their essence through these diamond studs encrusted with 0.12 carat diamonds in 18K rose gold. Buy these diamond studs for your child and let them feel the peace with natural essence that can magnify her mood.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTT-D000151924 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,174 |
| Total Price | ₹40,285 |