All filters
Add a touch of sophistication to your look with these chic round diamond earrings. Crafted in radiant gold, these studs feature a striking arrangement of diamonds, ensuring a stylish and timeless appeal.Wear them with a sleek low bun and a classic black dress for effortless elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000759745 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹1,062 |
| Total Price | ₹36,450 |