All filters
Redefine your essentials with this layered heart pendant, which offers depth without density. Thoughtfully proportioned for all-day comfort, it blends soft romanticism with a clean, architectural finish. The ultimate detail for modern, effortless styling.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000867424 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹2,214(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,920 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹413 |
| Total Price | ₹14,172 |