All filters
Spread a lot of sparkle wherever you go by flaunting this dazzling diamond pendant beautifully designed with an array of shimmering diamonds. The 0.37 carat diamonds in 18K gold make this pendant perfect in every way. Express your love with this beautiful piece of accessory by Senco.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000675387 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,500 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹1,339 |
| Total Price | ₹45,943 |