All filters
This diamond noa bangle with an auspicious third-eye pattern not only has the sign of power but will also give you the strength of actual power to go ahead against bad vibes and fight evil. Get this powerful yet graceful bangle encrusted with 0.13 carat diamonds in 14K gold that inspires you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000569648 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.58 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹74,080(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹16,301 |
| GST (3%) | ₹3,039 |
| Total Price | ₹1,04,310 |