All filters
A unique design always has its incredibility which as exquisite as admirable. This diamond ring has embellished with the craft of modernity. Magnify your sparkle charisma with this ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551772 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,926 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,806 |
| Total Price | ₹61,992 |