All filters
In our childhood even now also we all remind that story of a race between a cute little turtle and a rabbit. Inspired by that story we all get to admire and believe in positiveness, motivation, and self-faith. Present this cute diamond pendant to your child to make them inspire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000560215 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,299 |
| Total Price | ₹44,591 |