All filters
The cut of this ring portraying the glamorous shine of a princess with a touch of grace. This diamond ring with a tiny flower art in the center spreads the odor. Best goes with any outfit at any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357842 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,068 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹794 |
| Total Price | ₹27,228 |