All filters
Every woman has the charm and mystery of a Moon because women's beauty resembles moon grace. These diamond studs are crafted with the same intensity that personifies your charm with 0.21 carat diamonds encrusted in 18K rose gold. Adorn them with any outfit to look graceful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000532439 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹7,598(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,695 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹1,348 |
| Total Price | ₹46,266 |