All filters
Let your earrings become the key to your heart. These master-crafted 0.14 carat diamond earrings in 14K rose gold are both significant and lightweight. Adorn these beautiful pieces of happiness that give you shine and glamour all the time wherever you go. Perfect for any party, occasion or function with your favourite party wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000528017 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹16,146(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,027 |
| Total Price | ₹35,228 |