All filters
True love is deep, heavy and endless. This diamond ring showcasing the flexible glamour and the pleasure towards your love. A promise to be together till the spark exists. Adorn this with nay outfit at any place to look pretty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000297018 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,504 |
| Total Price | ₹51,634 |