All filters
There only one special person in our life who can unlock our heart. This charming yet exceptional diamond chain pendant will allow your partner to unlock your emotions and express the inner love to the special one.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000530679 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.02 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹55,567(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,763 |
| Making Charge | ₹10,035 |
| GST (3%) | ₹2,921 |
| Total Price | ₹1,00,286 |