All filters
Win hearts with these 0.06 carat diamond studs designed with heart motifs in 18K gold. Filled with love, these earrings will go seamlessly well with almost every attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000746062 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.426 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹26,854(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,880 |
| Making Charge | ₹5,205 |
| GST (3%) | ₹1,139 |
| Total Price | ₹39,078 |