All filters
Combining tradition with contemporary elegance, this 0.6 carat diamond pendant is crafted in 18K gold with a Neela Chakra motif of the Jagannath Temple in Puri. Its sparkling allure will render a divine charm to your Rath Yatra ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000767054 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹52,800 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,830 |
| Total Price | ₹97,162 |