All filters
Fashion is the way where you can do ramp walk with your fascinating jewelry. A decorated rose gold crafted diamond enriched pendant is the perfect neck partner that glorifies your beauty. You can opt.it for Kurti, formal wear and denim to get the best look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000494555 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,068 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹969 |
| Total Price | ₹33,242 |