All filters
Inspired by celestial grace, these earrings unveil a cascading symphony of sparkling diamonds set in rich gold. Exquisite in every detail, they promise a glamorous touch that elevates your ensemble instantly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000854460 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 14.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 2.5 carat
|
| Gold Value | ₹1,22,603(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,10,000 |
| Making Charge | ₹27,429 |
| GST (3%) | ₹10,801 |
| Total Price | ₹3,70,833 |