All filters
A striking play of symmetry and light. This geometric diamond pendant pairs sculpted gold with radiant diamond accents, creating a modern piece that feels both architectural and effortlessly elegant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000863799 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,600 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹927 |
| Total Price | ₹31,811 |