All filters
These 0.24 carat diamond studs, crafted in 14K yellow gold, bring a contemporary edge to timeless sparkle. Featuring a diamond-clustered core framed by open square outlines, the design plays with symmetry and space€”perfect for those who love clean lines with a touch of shimmer.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000749850 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹34,536(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹9,392 |
| GST (3%) | ₹1,923 |
| Total Price | ₹66,011 |