All filters
Embrace the beauty of a swirl and find your strength with this chic 0.15 carat diamond bracelet designed with a ribbon pattern. It is crafted in 14K gold with a sleek and chic pattern that appeals to today's women.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000701435 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.9 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹85,477(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,830 |
| Making Charge | ₹18,624 |
| GST (3%) | ₹3,568 |
| Total Price | ₹1,22,499 |