All filters
Make everyone fall in the love with the swirl and swing of your beauty by choosing these glowing 0.39 carat diamond studs with a swirled pattern. The two rhombus patterns in 14K gold have four diamonds studded in each. The contemporary charm of these studs by Senco will add to the classiness of your daily attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667444 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹20,895(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,763 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,736 |
| Total Price | ₹59,587 |