All filters
Let your kids express their love for ice-creams and cupcakes with this 0.06 carat kids diamond bracelet designed with similar motifs in 14K rose gold. The reddish meenakari work will fill your kid's life with more colours.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000733235 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹15,196(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,445 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹797 |
| Total Price | ₹27,362 |