All filters
Circles are perfect in every way and have inspired the artistic design of this 0.19 carat diamond bracelet in 14K gold. Emanating simplicity and elegance, the sparkle of the diamonds in the bigger circular pattern and floral motifs will brighten your day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000688770 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 7.356 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹63,512(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,960 |
| Making Charge | ₹14,147 |
| GST (3%) | ₹2,779 |
| Total Price | ₹95,398 |