All filters
If your heart desires to have a stunning pair of earrings that you can flaunt every day to work, choose these trendy 0.18 carat diamond studs in 18K gold. The fresh design is adorned with numerous delicate diamonds in an arrow pattern. The solo diamond placed in the middle of the square motif adds to its glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659225 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹984 |
| Total Price | ₹33,758 |