All filters
Crafted to be sleek and trendy, these fashionable 1.07 carat diamond long earrings are crafted in 14K rose gold with versatile patterns. The beehive motif will add more sweetness to your look with a chic charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000686633 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 7.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 1.07 carat
|
| Gold Value | ₹66,482(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹86,334 |
| Making Charge | ₹14,752 |
| GST (3%) | ₹5,028 |
| Total Price | ₹1,72,596 |