All filters
Resembling two ice cream cones, this mesmerizing diamond pendant has been specially designed to give your neckline a sweet glow. Our skilled Karigars have tried to blend the classical cone symbol with the evolution of fashion by skillful placement of diamonds in the design. Transform your everyday style into evergreen beauty with this gorgeous diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662393 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,243 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,392 |
| Total Price | ₹47,763 |