All filters
Add a playful yet refined touch to your ensemble with these dynamic diamond studs. Sculpted gold swirls intertwine with sleek, diagonal ribbons of brilliant diamonds, creating a sense of fluid movement and light. Organic and expressive, the design offers a modern twist on classic studs, effortlessly striking from every angle and perfect for elevated everyday wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000743168 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,440 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹905 |
| Total Price | ₹31,065 |