All filters
Bring grace to your everyday look with this diamond-studded Noa bangle, crafted in radiant gold and highlighted by a swastik centrepiece. This versatile adornment complements everything from casual chic to timeless ethnic ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000830721 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹81,160(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹42,000 |
| Making Charge | ₹17,744 |
| GST (3%) | ₹4,228 |
| Total Price | ₹1,45,132 |