All filters
Beauty begins with Glaze and Glaze bling with a Woman's dignity. These 0.24 carat diamond studs set in 18K gold are bound to attract everyone's attention with their simplicity. Look graceful like a timeless beauty by flaunting these.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000270649 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.92 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹32,322(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,814 |
| Making Charge | ₹6,142 |
| GST (3%) | ₹2,079 |
| Total Price | ₹71,357 |