All filters
It is time to let everyone around you know that your simplicity is your sophistication and showcase your love for simple accessories by choosing this sleek and stunning diamond ring. Crafted in rose gold, this piece of accessory highlights the beauty of linear patterns through its design. The shining diamond in the middle of this men diamond ring will add a touch of shine to your daily life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000442494 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹65,762 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹4,126 |
| Total Price | ₹1,41,648 |