All filters
Life has a lot of ups and downs moment, and sometimes it makes us dull, but one of your partners always there to make you shine and glow. Apt. this rose gold diamond pendant which adds to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511349 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,432 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,267 |
| Total Price | ₹43,470 |