All filters
We present to you an eccentric collection of a diamond gold rings. For men who prefer a sober and classic collection then this is the right choice for them. The diamond gold ring designed with perfect inner gold stripes and stunning diamond at the center creates the striking part of the entire beauty of it.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000599408 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.62 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹39,890(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,873 |
| Making Charge | ₹10,708 |
| GST (3%) | ₹2,145 |
| Total Price | ₹73,616 |